Przeniesienie aktywności na konta Microsoft 365

Od dnia dzisiejszego (11.05.2020r.) platforma eszkola.weglowka.pl przestaje funkcjonować. Cała aktywność zdalnego nauczania zostanie przeniesiona na platformę Microsoft Office 365.

Drogi Rodzicu, Drogi Uczniu!

Witaj na tymczasowym portalu Szkoły Podstawowej im. św. Józefa w Węglówce.

Strona ta jest przygotowana w odpowiedzi na zalecenia MEN dotyczące zdalnej pracy w czasie kwarantanny związanej z wystąpieniem epidemii koronawirusa. Po prawej stronie znajdziesz menu, które przekieruje Cię na stronę Twojej klasy. Znajdziesz tam pogrupowane przedmiotami zadania przekazane przez nauczyciela prowadzącego przedmiot. Pamiętaj, że zadania te są obowiązkowe do wykonania. Proszę również, abyś trzymał się tylko i wyłącznie Twojej klasy. Materiały zamieszczone w innych miejscach nie są przeznaczone dla Ciebie. Tego wymaga kultura osobista.

W oznaczeniu zadań użyto następującej legendy:

Zadania trwające
Zadania usunięte
Zadania zakończone

Jeżeli istnieje konieczność proszę skontaktuj się ze swoim nauczycielem używając jego służbowego adresu e-mail. Jest on skonstruowany następująco: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (imię kropka nazwisko np. jan.kowalski - wszystko z małych liter i bez polskich znaków).

Pamiętaj, że jest to adres służbowy. Obowiązuje Cię zatem netykieta - wszelkiego rodzaju próby wysyłania fałszywych, obraźliwych, żartobliwych treści zostaną natychmiast wyłapane i przekazane dyrekcji szkoły i wychowawcy. Pamiętaj, że wbrew pozorom nie jesteś anonimowy w sieci. Weź również pod uwagę fakt, że tego typu wiadomości traktowane są jako próba znieważenia i są ścigane na podstawie Kodeksu Karnego.

Jeżeli napotkasz trudności techniczne, to w każdym momencie możesz zadać pytanie na adres szkola @weglowka.pl i obserwatorium @weglowka.pl. Proszę nie kopiuj tych adresów. Przepisz je. Pomiędzy nazwą użytkownika a @ jest proste zabezpieczenie w formie twardej spacji.

Nauczyciel może zaprosić Cię do wideokonferencji. Bardzo popularnym środkiem jest platforma ZOOM. Jako uczeń możesz obierać rozmowę wideo, a instrukcję przygotowaną przez p. Mariusza Klimka znajdziesz tutaj.